• چهارشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 984-4092-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

حاجعلی عنوان کرد:

احیای بیش از 50 واحد تولیدی در کشور

مدیرکل تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه گفت: بیش از 50 واحد تولیدی در کشور احیا شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، نعمت الله حاجعلی در جریان بازدید دادستان کل کشور از شرکت آلومینیوم پارس شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه افزود: با احیای این 50 واحد تولیدی برای بیش از 6 هزار کارگری که بیکار شدن آنها می‌توانست برای کشور چالش امنیتی و بحران کارگری ایجاد کند، اشتغال ایجاد شده است.

وی بیان کرد: امروز کمتر کارخانه ای در کشور هست که ورشکسته باشد. این واحدها با تلاش صورت گرفته به چرخه تولید برگشتند و اجازه نخواهیم داد از چرخه تولید خارج شوند.

مدیرکل تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه با اشاره به صدور حکم ورشکستگی برای شرکت آلومینیوم پارس در سال 1391 و قطعی شدن حکم آن در سال 1393، عنوان کرد: این واحد تولیدی از سال 1387 در آستانه ورشکستگی قرار داشت و باید در سال 1393 کارخانه تعطیل و کارگران اخراج شده و مراحل مزایده و پرداخت بدهی طبق قانون اجرایی می‌شد.

وی ادامه داد: در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب اداره کل تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه به منظور خروج از ورشکستگی و رونق تولید در این شرکت اقدامات حمایتی را آغاز کرد و با مدیریت مطلوب و تلاش کارکنان، جلوی تعطیلی شرکت گرفته شد و اشتغال در این واحد تولیدی و صنعتی قوت گرفت.

وی بیان کرد: این شرکت در دوران ورشکستگی ماهانه افزون بر یک میلیارد تومان زیان دهی داشت و با تعطیلی این کارخانه علاوه بر بیکاری نیروی کار تجهیزات و دستگاهها نیز به آهن قراضه تبدیل می‌شد اما با حمایت‌های صورت گرفته در مدت زمان کوتاهی این واحد تولیدی احیا شد.

حاجعلی افزود: این شرکت از سال 1394 به سوددهی رسیده است و امسال در بهترین موقعیت سوددهی قرار دارد و پیش بینی می‌شود در سال جاری بالغ بر 45 میلیارد تومان سوددهی داشته باشد.

وی بیان کرد: با احیای این شرکت درخصوص فویل آلومینیوم در مصارف خانگی خودکفا شده ایم و بیش از 60 درصد محصولات آلومینیومی کشور در این کارخانه تولید می شود و اگر مواد اولیه به موقع تامین شود ظرفیت تولید افزایش خواهد یافت.

مدیرکل تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه با اشاره به تعویض و نوسازی دستگاههای این شرکت گفت: با احیای این شرکت برای حدود 700 نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت آلومینیوم پارس نیز گفت: این شرکت از سال 1390 تا سال 1394 زیان‌ده بود و در زمره شرکت‌های ورشکسته قرار داشت اما با تلاش جمعی و مدیریت مناسب از سال 1395 به سوددهی رسید.

هوشنگ گودرزی افزود: با تلاش کارکنان این شرکت موفق به افزایش اشتغال تا مرز 700 نفر شدیم و به یک خودکفایی اقتصادی در تولید فویل آلومینیوم و سایر تولیدات این شرکت دست یافتیم.

وی با اشاره به فعالیت سه شرکت تولید آلومینیوم در کشور گفت: بزرگترین شرکت تولید کننده آلومینیوم در کشور شرکت آلومینیوم پارس با تولید 60 درصد نیاز کشور است و در سال 1396 بعنوان برند تولید کننده برتر شناخته شده است.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: