• چهارشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-9884-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پیش بینی انتشار 55 عنوان کتاب توسط جهادانشگاهی استان مرکزی در سال جاری

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی با بیان اینکه سال گذشته ۴۰ عنوان کتاب توسط جهاددانشگاهی منتشر شده گفت: پیش بینی بر این است که امسال این عنوان کتاب‌ها به ۵۵ جلد افزایش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مجتبی غلامی در مراسم رونمایی از ترجمه کتاب "مورخان مسلمان و تاریخ نگاری"  اظهار کرد: جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، پژوهش و آموزشی فعالیت‌های خوبی را به عنوان یک نهاد انقلابی دنبال می‌کند.

وی افزود: سازمان انتشارات یکی از  بخش‌هایی است که در زیرمجموعه معاونت فرهنگی وجود دارد که فعالیت‌های متفاوتی را در بحث چاپ و نشر کتاب و ارائه و فروش کتب ارائه می‌کند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان مرکزی تصریح کرد: ایجاد ارتباط سازنده با اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، برگزاری نشست‌ها و معرفی و نقد کتب دانشجویی، برگزاری و شرکت در  نمایشگاه‌های تخصصی از مجموعه فعالیت‌هایی است که توسط این معاونت در حال انجام است.

غلامی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های شاخص که در دو سال اخیر صورت گرفته رونمایی از کتاب است که در فعالیت‌های برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی نیز گنجانده شده است.در این زمینه تقریبا از سال گذشته ماهیانه یک رونمایی کتاب انجام می‌شود. رویکرد جدید این برنامه این است که رونمایی در محل فعالیت مولف ویا مترجم باشد که سبب ایجاد انگیزه برای فرد و سایر افراد باشد.

وی بیان کرد: جهادانشگاهی در سال 97 بیش از ۴۰ عنوان کتاب به چاپ رسانده و در نظر دارد  و که این میزان چاپ به بیش از ۵۵ جلد برسد.هفته گذشته در گردهمایی مدیران انتشارت جهاددانشگاهی کشور شعبه انتشارات استان مرکزی جزو شعبات برتر شناخته و معرفی شد.

به گزارش ایسنا، کتاب "مورخان مسلمان و تاریخ نگاری" به زبان عربی نوشته شده و ترجمه و تحقیق آن به زبان فارسی قریب یک سال زمان برده است.

پایان یک نسخه از این کتاب به یاد شهدای مدافع حرم به همسر شهید عبدالله خسروی تقدیم شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: