• چهارشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 984-4692-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رئیس قوه قضاییه:

مشکلات شرکت‌های اراک به عنوان قطب صنعتی کشور باید رفع شود

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر ضرورت رفع فوری مشکلات شرکت‌های صنعتی اراک به عنوان قطب صنعتی کشور، کمیته‌ای به ریاست معاون اول قوه قضاییه را مأمور بررسی و رفع مشکلات قضایی این شرکت‌ها کرد .

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود به اراک با حضور در جمع کارگران و نمایندگان شرکت‌های صنعتی استان مرکزی، مشکلات و دیدگاه های نمایندگان این شرکت ها را شنید و سپس در سخنانی تصریح کرد: پرونده های مربوط به خصوصی سازی باید از سوی سازمان بازرسی، استانداری و بخش های دیگر به صورت جدی پیگیری شود و اگر در جایی تخلفی صورت گرفته است، برخورد قانونی صورت گیرد .

 

رئیس قوه قضاییه با اشاره به وضعیت فعلی کارخانجات اراک اظهار کرد: وقتی ما یک کارخانه واگن سازی با چنین ظرفیت مطلوبی داریم، واقعا وارد کردن واگن از خارج چه معنایی دارد؟ اگر تصمیم گیران از ظرفیت های این کارخانه بی اطلاع هستند که خیلی بد است و اگر با وجود اطلاع از این توانمندی دست به واردات می زنند، کارشان عنوان دیگری دارد !

 

آیت الله رئیسی با تأکید بر لزوم اتخاذ راهکارهای موقت برای خروج واحد‌های صنعتی اراک از وضعیت فعلی، خاطرنشان کرد: وضعیت اراک به عنوان قطب صنعتی کشور در سال رونق تولید واقعا شایسته نیست. بر همین اساس، دولت و مجلس باید مشکلات این شرکت ها را پیگیری کنند و ما هم در خصوص مسائل قضایی شرکت های صنعتی اراک، تیمی متشکل از دادستان محترم کل کشور، رئیس محترم سازمان بازرسی و ... را زیر نظر معاون اول محترم قوه قضاییه مامور بررسی پرونده ها و روند خصوصی سازی می کنیم تا مشکلات تا حد امکان برطرف شود .

 

رئیس قوه قضاییه نسبت به طرح این مشکلات در جلسات سران قوا و سایر بخش‌ ها نیز قول مساعد داد و بر حمایت کامل دستگاه قضایی از دستگاه های اجرایی استان برای رفع مشکلات شرکت های صنعتی تاکید کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: