• پنجشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-10484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

مرگ جوان چاه کن در عمق 80 متری

چاه کن 20 ساله ای در عمق 80 متری چاهی در اطراف یکی از روستاهای شهرستان خمین دچار حادثه شد و جان باخت .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پایگاه خبری 125، در ساعت 18:17 عصر روز گذشته با اطلاع رسانی این حادثه توسط آتش نشانی خمین و اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری جهت اعزام تیم امداد و نجات به محل حادثه، با هماهنگی صورت گرفته با سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اراک، نجاتگران آتش نشان در قالب یک تیم امداد و نجات با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک، عازم محل حادثه واقع در اطراف روستای پشت کوه در 20 کیلومتری شهرستان خمین شدند .

آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی اراک در این خصوص گفت: بنا به اظهار ماموران آتش نشانی خمین، این کارگر مقنی به اتفاق یک نفر دیگر مشغول کندن چاه و کوره به قصد متصل کردن دو دهنه چاه در اعماق آن به هم بودند که به یکباره چاه دچار ریزش شده و یکی از این دو مقنی دچار حادثه می شود اما خوشبختانه نفر اول جان سالم به در برده و طی تماس با آتش نشانی درخواست کمک می کند .

آقازیارتی در ادامه اظهار کرد: با توجه به وجود تیم تخصصی امداد و نجات در حوادث چاه در آتش نشانی اراک، مأموریت این حادثه به این تیم محول شد که به اتفاق نیروهای عملیاتی شهرستان خمین خود را به محل حادثه رساندند .

رئیس سازمان افزود: تیم امداد و نجات با رسیدن به محل حادثه کارگاه نجات بر روی دهانه چاه برپا کردند، سه نفر از اعضای تیم با استفاده از تجهیزات مخصوص جهت جستجوی این کارگر مقنی به درون چاه رفتند اما پس از چندین ساعت عملیات، با توجه به شرایط بد چاه و وجود آب به عمق 25 متر، ادامه کار جستجو جهت یافتن جسد این جوان را به روز بعد موکول کردند .

وی با اعلام اینکه با هماهنگی های صورت گرفته مقرر شد توسط مالک چاه، آب درون آن جهت تسهیل در کار، توسط پمپ تخلیه شود خاطرنشان کرد: ساعت 8 صبح امروز دوباره تیم امداد و نجات به محل حادثه رفته و امدادگران آتش نشان این بار با استفاده از تجهیزات غواصی وارد چاه شدند تا در صورت نیاز اقدام به قوس زدن در درون آب کرده و عملیات یافتن پیکر این کارگر نتیجه بخش باشد .

آقازیارتی تصریح کرد: سرانجام با تلاش فراوان و پس از نزدیک به دو ساعت عملیات نفس گیر، تیم امداد و نجات سازمان آتش نشانی اراک، جسد این کارگر حدودا 20 ساله تبعه افغان را به خارج از چاه انتقال دادند .

رئیس سازمان آتش نشانی با بیان اینکه این کارگر چاه کن بلافاصله تحویل عوامل انتظامی و آرامستان شد در مورد علت بروز این حادثه گفت: به منظور تعیین دقیق علت مرگ و نیز دلایل بروز این حادثه، جنازه این کارگر به پزشکی قانونی انتقال یافت .

   


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: