• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-12684-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مقدسی:

دولت نسبت به تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و پیمانکاری اقدام کند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی خواستار اقدام عاجل دولت جهت تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و پیمانکاری شد.

سید مهدی مقدسی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به 25 تیرماه روز تامین اجتماعی، بیان کرد: یکی از جمعیت‌های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی کارگران است که در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در این راستا چند اقدام مهم و موثر را به انجام برساند.

وی با تاکید بر لزوم تحقق مطالبات صندوق تامین اجتماعی از دولت توسط وزارت کار، گفت: در برنامه ششم و بودجه‌های سنواتی کشور پرداخت مطالبات مدنظر قرار گرفته است چراکه با پرداخت آن قدرت مانور برای خدمات‌رسانی به اقشار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی به ویژه کارگران بالا می‌رود و دولت باید در اسرع وقت نسبت به این امر توجه کند.

مقدسی با اشاره به نوع قراردادهای کارگران در واحدهای تولیدی تصریح کرد: نیروی انسانی و کارگران واحدهای تولیدی به واسطه قراردادهای موقت رنج زیادی را متحمل می‌شوند، متاسفانه ثباتی در کار آنها وجود ندارد و همین قرارداد موقت انگیزه کاری را پایین می‌آورد. در همین راستا از وزیر کار انتظار می‌رود با تمهیداتی مناسب این دغدغه کارگران رفع و نیروهای قراردادی و پیمانکاری را تبدیل وضعیت کند.

وی با اشاره به اقدامات و تصمیمات موثر انجام شده در شرکت ایرالکوی اراک مبنی بر تبدیل وضعیت تعدادی از نیروهای پیمانکاری اظهار کرد: این اقدام قطعا در بهره‌وری، بازده کار و انگیزه‌های کاری نقش موثری دارد و امید است این حرکت استمرار داشته باشد تا کارگران بی‌دغدغه به کار خود ادامه دهند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید به صورت کلی قراردادهای موقت را به قراردادهای با ثبات تبدیل کند، خواستار تعجیل در بهبود این وضعیت شد و گفت: کارگران باید در محیطی بی‌دغدغه، همراه با انگیزه و امنیت شغلی کار کنند و دولت نیز باید به استناد برنامه ششم توسعه و بودجه‌های سنواتی نسبت به تهاتر و پرداخت بدهی خود به سازمان‌هایی مانند تامین اجتماعی اقدام کند تا این سازمان در ارائه خدمات به افراد تحت پوشش خود از جمله کارگران اقدامات شایسته انجام دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: