• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-13184-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

راه‌اندازی سامانه ثبت اموال مسروقه در استان مرکزی

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از فعالیت سامانه ثبت اموال مسروقه تحت عنوان سامانه "نما" در استان به‌ منظور تسریع در شناسایی اموال مسروقه خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پلیس، سرهنگ" سید نورالدین حسینی" در تشریح روند اجرایی سامانه "نما" اظهار کرد: در اجرای فرمان‌های مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش در راستای کشف و استرداد حداکثری اموال مسروقه به مالکان، سامانه‌ای از سوی پلیس آگاهی ناجا در بستر اینترنت طراحی شد تا شناسایی اموال مکشوفه مجهول‌المالک توسط مال‌باختگان را تسهیل کند.

وی افزود: با ایجاد زیرساخت‌های لازم سامانه‌ای تحت عنوان "نما" راه‌اندازی و پس از برطرف کردن اشکالات و ایرادات آن سرانجام با نام "نمایشگاه مجازی اموال مسروقه مکشوفه" به منظور بارگذاری کالاهای مکشوفه در بستر اینترنت ایجاد شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی با بیان افتتاح و راه‌اندازی این سامانه در استان مرکزی، ادامه داد: راه‌اندازی این سامانه گامی در راستای حفظ کرامت شهروندان و حذف رفت‌وآمدهای بی‌شمار مردم به واحدهای انتظامی است.

این مقام انتظامی در خصوص سازوکار فعالیت این سایت گفت: مال‌باختگان در صورت مراجعه به سایت پلیس( police.ir ) و آیکون شناسایی اموال، می‌توانند بدون مراجعه حضوری به مراکز انتظامی درخواست خود را مبنی بر تعلق کالای مورد نظر ثبت و نشانه‌های آن را ارسال کنند.

وی در ادامه تشریح کارکرد این سامانه اضافه کرد: درخواست مال‌باخته توسط "اپراتور" سامانه مورد ارزیابی قرارگرفته و "اپراتور" پاسخ "تایید" یا "عدم تایید" را در سامانه بارگذاری می‌کند که در صورت اظهار عنوان " تایید "، راهنمایی لازم توسط " اپراتور" در خصوص اقداماتی که لازم است مالک در راستای تحویل کالای مورد درخواست انجام دهد، ارائه و اموال پس از هماهنگی قضائی با اخذ رسید، تحویل مال‌باخته خواهد شد.

سرهنگ حسینی تأکید کرد: امکان استرداد اموال از طریق سامانه مزبور، تنها برای افرادی امکان‌پذیر می‌باشد که سابقه تشکیل پرونده قضائی داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت مشارکت هموطنان در ثبت و ضبط شناسه اموال خود و در صورت امکان، تهیه تصویر از آنها، خاطرنشان کرد: این اقدام مهم موجب می شود در صورت وقوع سرقت، امکان ردیابی اموال توسط کارآگاهان پلیس امکان پذیر شده و اموال سرقتی به صاحب حقیقی آن بر گردد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان در پایان به شهروندان توصیه کرد: از نگهداری اموال و دارایی های با ارزش خود شامل طلا، سکه، ارز و ... در منزل خودداری و آنها را به صندوق امانات بانک ها بسپارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: