• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-3791-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر صمت:

برای حمایت از شرکت های دانش بنیان پکیج کاملی داریم

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: برای حمایت از شرکت های دانش بنیان پکیج کاملی داریم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، قبادیان در حاشیه افتتاح طرح توسعه یک واحد تولیدی در ساوه با تاکید بر لزوم برخورد جدی با قاچاق کالا و ضرورت حمایت از تولید ملی اظهار کرد: باید پشتیبان تولیدات ملی باشیم و نگاه وزارت صمت هم اینچنین است.

وی با بیان اینکه باید با نگاه حمایت از تولید داخلی با این پدیده شوم و ضد ملی برخورد شود و ما نیز براساس اطلاعاتی که از مبادی ذیربط دریافت می کنیم، موارد را پیگیری می کنیم و قطعا نتیجه پیگیری ها را به اطلاع عموم مردم می رسانیم، در خصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: این شرکت ها در سه بخش تولیدی، نوپا و صنعتی تقسیم بندی می شوند.

وی اظهار کرد: بخشی از این شرکت ها به صورت عام فعالیت می کنند و معاونت علمی و فناوری رییس جمهور متولی آنهاست، البته ما نیز همکاری می کنیم ولی موضوع شرکت های دانش بنیان صنعتی به وزارت صنعت برمی گردد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه اساسی ما عبور از اقتصاد منبع پایه به اقتصاد دانش پایه است، افزود: اساسا فروش مواد خام مثل نفت مزیتی برای کشور ندارد، این مواد خام باید فراوری شده، به محصولات با ارزش افزوده تبدیل شده و شغل و ثروت ایجاد کنند، دستیابی به این مهم از طریق شرکت های دانش بنیان محقق می شود.

وی با اشاره به اشکال مختلف حمایت از اینگونه شرکت ها در قالب سیاستگزاری های دولت به عنوان بخش حاکمیتی نظام، اعطای تسهیلات و اقدام در حوزه قوانین و مقررات، گفت: برای حمایت از شرکت های دانش بنیان پکیج کاملی داریم که بخشی از آن اعطای تسهیلات است ولی عمده آن به سیاستگزاری های کلان با رویکرد حمایت از این شرکت ها برمی گردد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: