سایه‌روشن‌های "حصار"
عکس  19:33:1 1398/05/02
985-390-5 كد خبر
پس از اضافه شدن پیشوند کلانشهر به اراک شاهد افزایش تعداد پل‌ها در اراک بودیم. همزمان با این ساخت و سازها که مدت زیادی به طول انجامید و برخی از آن ها پس از یازده سال هنوز هم نیمه کاره مانده‌اند طرح ایجاد پیاده‌راه در مرکز شهر عنوان شد و براساس مصوبه شورای حمل و نقل و ترافیک قرار شد از میدان هفت تیر تا میدان ارگ و منطقه مرکزی آن به پیاده‌رو تبدیل شود.  
دو سال پیش مدیر شهرسازی و معماری اداره راه و شهرسازی استان مرکزی از اجرای طرح پیاده‌راه سازی در حدفاصل میدان هفت تیر تا میدان شهدا خبر داد ولی دو سال گذشت و این طرح رنگ اجرا به خود ندید.  
حالا پس از گذشت چندسال از مطرح شدن این مسئله شهرداری اراک خبر از پیاده راه سازی در مرکز شهر داد.  
از حدود یک ماه پیش خیابان حصار به عنوان پیاده‌راه معرفی شد به این صورت که سه شنبه‌های هر هفته این خیابان پیاده‌راه شود و از تردد خودروها به غیر از تاکسی‌ها و خودروی ساکنان و کسبه جلوگیری شود.  
اقدام "پیاده‌راه شدن خیابان حصار و جلوگیری از تردد خودروها در این خیابان" واکنش‌های مختلفی را به همراه داشت و حتی تعدادی از ساکنان و کسبه این خیابان اعتراض خود را به ساختمان خاکستری رنگ شورای شهر اراک بردند.  
دیروز سه شنبه اول مردادماه، مسلما براساس آنچه مقرر شده بود، باید این طرح اجرایی می‌شد، اما اعتراض کسبه و ساکنان این خیابان باعث شد که شهردار اراک به همراه تعدادی از اعضای شورا و تقریبا تمامی مدیران عامل سازمان‌های تابعه شهرداری و معاونین شهردار با حضور در این خیابان و نشست با اهالی و کسبه خیابان در مسجد حصار اعتراضات شهروندان را بشنود.

عکس: فرزاد زنجیردار - ایسنا

ایسنا منطقه مرکزی
خبرنگار: 10158
انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: