• چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-15884-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

خط کشی 600 کیلومتر از راه‌های استان مرکزی/60 دماغه بر حادثه ایمن سازی شد

معاون راهداری استان مرکزی گفت: از ابتدای سال تاکنون 600 کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان خط کشی شدند.

علیرضا اختری در گفت و گو با ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص عملکرد اداره ایمنی راه و حریم استان مرکزی در سال 98، بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون عملیات خط‌کشی راه‌های اصلی، فرعی   و روستایی استان به طول 600 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 27 هزار میلیون ریال اجرایی شده است.

وی تهیه و اجرای علائم اخطاری، انتظامی، مسیرنما و ... به تعداد 5 هزار و 500 مورد به مبلغ 6 هزار و 250 میلیون ریال و تهیه و اجرای علائم اطلاعاتی به میزان 350 مترمربع در طول راه‌های استان به مبلغ 6 هزار میلیون ریال را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و گفت: در طول 5 ماهه اخیر 400 مترمربع تابلوهای اطلاعاتی در جاده‌های استان با اعتباری بالغ بر هزار و 750 میلیون ریال تعمیر شد.

اختری تعمیر و نگهداری گاردریل به طول 6 کیلومتر در استان به مبلغ 16 هزار میلیون ریال، تعمیر و نگهداری چراغ‌های چشمک‌زن و سیستم روشنایی راه‌های به تعداد 80 دستگاه، تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی راه‌ها به طول 308 کیلومتر و تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی محوطه اداره کل و نصب 20 عدد چراغ چمنی داخل محوطه را از دیگر عملکرد این اداره برشمرد.

وی با اشاره به ایمن‌سازی 60 دماغه پرحادثه در سطح راه‌های استان با اعتباری بالغ بر هزار میلیون ریال، در خصوص آغاز عملیات اجرایی پروژه‌هایی در این راستا بیان کرد: عملیات اجرایی پروژه احداث روشنایی گردنه نقره‌کمر شهرستان تفرش به طول 1.5 کیلومتر و عملیات پروژه احداث روشنایی آزادراه ساوه-تهران در سه مقطع به طول 18 کیلومتر آغاز شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به صدور 174 مجوز حریم راه، گفت: از ابتدای سال تاکنون 2 هزار 325 مورد پاسخ نامه در حوزه حریم راه و اعلام شرایط به متقاضیان داده شده است است، همچنین روشنایی تقاطع پرحادثه مجدآباد محور فراهان-آشتیان به طول 700 متر به بهره‌برداری رسید.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: